Piękna i zielona trawa wymaga nawadniania i pielęgnacji. Wcześniej jednak, należy odpowiednio dobrać nasiona traw do sposobu użytkowania trawnika.

  • Gatunki traw wybranych do mieszanki na trawnik ozdobny tworzą dekoracyjną murawę, zwartą, gładką i puszystą. Nie są natomiast odporne na deptanie. Trawnik ozdobny wymaga intensywnego koszenia i podlewania.
  • Mieszanka nasion traw na trawnik rekreacyjny: trawy wybrane do tej mieszanki są odporne na deptanie, tworzą zwartą i mocną darń, nadają się np. na place zabaw dla dzieci. Trawnik rekreacyjny jest łatwy w utrzymaniu, znosi okresowe zaniedbania podlewania i koszenia.
  • Mieszanka nasion traw na trawnik sportowy jest przeznaczona do intensywnego użytkowania. Do tej mieszanki wybiera się trawy bardzo odporne na wydeptywanie i zdzieranie, które szybko tworzą gęstą murawę.
  • Składnikami mieszanki nasion traw na trawnik łąkowy są nasiona różnych traw oraz roślin kwitnących, które tworzą uroczą łąkę kwiatową. Taki trawnik nie wymaga częstego koszenia, ale nie nadaje się także do deptania – raczej nie jest  to trawnik do częstego przebywania na nim.

 

DSC_1067... DSC_1066... DSC_1062... DSC_1061... DSC_1060...